Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

KAMERDYNER

19.09.2018

Zapraszamy na projekcje filmu do Domu Kultury w Karsinie. Projekcja ta odbędzie się 25 września o godzinie 13:00 dla młodzieży, a o godzinie 17:00 dla dorosłych.


czytaj dalej...

Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego terenu...

30.08.2018

1 września 2018 roku w Bąku odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowego terenu rekreacyjnego z przystanią kajakową nad kanałem Wdy. W tym uroczystym wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy gminy Karsin, a także przebywający na tych terenach turyści. Wójt Gminy Karsin Roman Brunke przywitał zaproszonych gości, a następnie proboszcz parafii w Karsinie ks. Dominik Szulwic, dokonał poświęcenia nowej infrastruktury. Po oficjalnym otwarciu przystąpiono do wspólnej zabawy na festynie sportowo-rekreacyjnym. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać bezpłatnie z kul wodnych, a dorośli z kajaków i popływać po kanale Wdy. Zorganizowany został również wyścig kajakowy na trasie Bąk-Żebrowo, w którym brało udział dziesięć osad reprezentujących miejscowości sołectw Bąk, Cisewie i Karsin. Następnie rozegrane zostały zawody w przeciąganiu liny na kajakach, a także zawody wędkarskie na znajdującym się na terenie przystani stawie. Nad bezpieczeństwem uczestników biorących udział w zawodach wodnych czuwali strażacy OSP Wiele. Na zakończenie zmagań sportowych dla wszystkich uczestników został przygotowany ciepły poczęstunek oraz zabawa taneczna.

czytaj dalej...

Jumpit Trampoliny

24.08.2018

Zapraszamy na zajęcia.


czytaj dalej...

Festyn Miedzno

14.08.2018

Dnia 11 sierpnia 20128 r. na boisku sportowym w miejscowości Miedzno odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa zorganizowana przez Wójta Gminy Karsin oraz Dom Kultury w Karsinie. Sprzyjające warunki pogodowe przyciągnęły ze sobą mnóstwo zainteresowanych osób. Przybyli zarówno dzieci jak i dorośli. Wśród zgromadzonych mieszkańców nie zabrakło również gości w tym wczasowiczów. Wszyscy mogli wziąć udział w przygotowanych różnorodnych sprawnościowych zawodach sportowych. Podczas wspólnej wystąpiła „Orkiestra Dęta z OSP Osowo”. Rywalizującym między sobą uczestnikom towarzyszyło wiele emocji. Zgromadzona publiczność nie zapominała o dopingu. Dzieci mogły wykazać się szybkością i zwinnością podczas jedzenia arbuza, zabawy „Szukanie domku dla swojej rodziny”, rzutów do celu za pomocą piłeczek tenisowych. Panie mogły pokazać swoje talenty w konkurencji polegającej na obraniu i pokrojeniu dowolną, odpowiednio dobraną techniką ogórków na czas. Zaś Panowie wykazać swoje siły w przeciąganiu liny i wiele innych atrakcji. Dla wszystkich chętnych biorących udział w części sportowej zorganizowany został również wspólny taniec z przebieraniem się w różnorodne stroje. Na zakończenie festynu zorganizowano zabawę taneczną, której towarzyszył zespół muzyczny „Betti” z Kalisza, oraz ognisko na którym pieczono kiełbasy ufundowane przez organizatorów.

czytaj dalej...

Festyn dla dzieci "Lato 2018"

27.07.2018

W niedzielne ciepłe popołudnie 5 sierpnia 2018 r. na placu przy Domu Kultury w Karsinie został zorganizowany specjalny wakacyjny festyn dla dzieci pod hasłem „Lato 2018”. Organizatorem tego wydarzenia był Dom Kultury w Karsinie. Brało w nim udział mnóstwo rodzin wraz ze swoimi pociechami nie tylko z Gminy Karsin, ale też przejezdni urlopowicze. W programie imprezy odbyły się z różnorodne animacji dla dzieci przygotowanych przez „Fabrykę Imprez” – St. Gdański m.in.: zabawy z chustą animacyjną, balonowe ZOO, „tańce pokazywańce”, różnorodne wyścigi rzędów, pokaz baniek mydlanych, zabawy przy muzyce, dodatkowe atrakcje. Dzieci mogły tego dnia też skorzystać bezpłatnie z kuli wodnych oraz przygotowano słodki poczęstunek w postaci gofrów, lodów, waty cukrowej, popcornu oraz grilla.

czytaj dalej...

Festyn w Abisyni

16.07.2018

Dnia 22 lipca 2018 r. na boisku w Abisynii został zorganizowany festyn rekreacyjno-sportowy dla wszystkich mieszkańców Gminy Karsin. Podczas tegorocznej imprezy nie zabrakło również emocji i dobrej zabawy. W konkurencjach przygotowanych przez organizatorów rywalizowali miedzy sobą nie tylko dzieci, ale też przygotowano specjalne dyscypliny sportowe dla dorosłych. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili biorąc udział w różnorodnych zawodach tj. bieg w workach, przeciąganie liny, salom z zawiązanymi oczami, zbieranie piłeczek do tenisa ziemnego rękawicami bokserskimi, sztafeta pitna i wiele innych. Dzieci mogły także wziąć udział w jedzeniu arbuza na czas, a Panie w krojeniu marchewek i obieraniu jabłek. Za udział w konkursach uczestnikom zostały wręczone nagrody rzeczowe. Po wyczerpujących zawodach przygotowano ognisko przy którym można było upiec sobie kiełbaski ufundowane przez organizatorów, oraz rozpoczęto zabawę taneczną.

czytaj dalej...

Festyn w Cisewiu

16.07.2018

21 lipca 2018 roku na boisku sportowym w Cisewiu odbył się drugi w tym roku festyn sportowo-rekreacyjny przygotowany przez Rade Sołecką, Dom Kultury w Karsinie oraz Wójta Gminy Karsin. Zgromadzeni mogli wziąć udział w konkurencjach takich jak: sztafeta pitna, napełnienie pojemników wodą za pomocą gąbek, obieranie jabłek, przeciąganie liny, zbieranie piłeczek na czas za pomocą rękawic bokserskich, jedzenie arbuza, obieganie pachołków slalomem z zawiązanymi oczami współpracując w parach, bieg w workach oraz wiele innych. Wszyscy zawodnicy mieli za zadanie wykazać się szybkością i dobrą integracją. Towarzyszyło im wiele emocji i doskonałej zabawy. Za udział w konkursach zostały wręczone nagrody rzeczowe. Niezapomiano także o najmłodszych uczestnikach. Przygotowane zostały specjalne animacje dla dzieci min. malowanie twarzy i pokaz baniek mydlanych. Na zakończenie imprezy wszyscy obecni mogli upiec sobie kiełbaski na ognisku oraz potańczyć w plenerze przy muzyce Zespołu „Venus” z Lubichowa.

czytaj dalej...